BASE BROS | Blog

WebAR nedir? E-ticaret Kullanım Alanları Nasıl Gelişiyor?

Blog Author
BASE BROS BLOG
  • Jun 14, 2022
  • 9 dakikalık okuma
Blog

WebAR, artırılmış gerçeklik uygulamalarının mobil tarayıcalar üzerinden de sorunsuz şekilde çalışma biçimidir. Doğrudan bir mobil tarayıcıdan erişilebilir. Uygulama yüklemeden tek bir link ve yalnızca tek bir tuşla dijital herhangi bir içeriğe gerçek zamanlı olarak mobil tarayıcıdan ulaşabilirsiniz. WebAR sayesinde artırılmış gerçeklik (Augmented Reality AR) deneyimi için artık uygulama geliştirmeden rahatlıkla web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tamamını Oku

Metaverse Nedir, Ne Anlama Geliyor?

Blog Author
BASE BROS BLOG
  • Jun 10, 2022
  • 4 dakikalık okuma
Blog

Metaverse veya günlük hayatımızda sıkça kullanılan ifadeyle sanal evren ne demektir, ne anlama gelmektedir? Dijitalleşen dünyamızda sizler de takdir edersiniz ki teknolojik terimler artmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de meta-verse kavramı olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan Türkçe ismi ise sanal gerçeklik ifadesidir. Adında da anlaşıldığı üzere metaverse, sanal gerçeklik cihazlarıyla ilişkili bir kavramdır.

Tamamını Oku

Artırılmış Gerçeklik Kullanım Alanları Nelerdir?

Blog Author
BASE BROS BLOG
  • Jun 5, 2022
  • 3 dakikalık okuma
Blog

Artırılmış gerçeklik ya da Augmented Reality günümüzde kullanılan ve ismi sıkça duyulan en popüler kavramlardan biri haline gelmiştir. Artırılmış gerçeklik kavramını, sık sık AR teknolojisi ismiyle de duyabilirsiniz. AR Teknolojisi, mevcut halde bulunan gerçekliğe bir nevi zenginlik katarak kullanıcıların görme biçimlerini değiştirmeyi hedefleyen bir teknoloji olarak tanımlanabilir. Gerçek ile sanal dünyanın iç içe girdiği bir dünya sunmayı amaçlayan AR teknolojisi gün geçtikçe hayatımızın her alanına girmeye devam etmektedir. Bu bağlamda, artırılmış gerçeklik kullanım alanları çeşitlilik göstermektedir.

Tamamını Oku

Artırılmış Gerçeklik Nedir? Örnek Uygulamalar

Blog Author
BASE BROS BLOG
  • May 24, 2022
  • 3 dakikalık okuma
Blog

Artırılmış gerçeklik ya da sıklıkla karşılaşacağınız kısaltmasıyla AR (Augmented Reality), kullanıcıları sanal nesnelerle etkileşime geçiren, ancak bunu yaparken gerçeklik kaygısıyla hareket eden bir bilgisayar teknolojisidir. Artırılmış gerçeklik teknolojisinin gerçeklik kaygısıyla hareket etmesinden kasıt insanların gerçeklik algısını geliştirmek için tasarlanmış olmasıdır.

Tamamını Oku

Artırılmış Gerçeklik Nasıl Ortaya Çıktı?

Blog Author
BASE BROS BLOG
  • May 24, 2022
  • 4 dakikalık okuma
Blog

Artırılmış gerçeklik denilen bu yeni kavram bilgisayar tarafında üretilen dijital öğeleri (ses, görüntü, animasyon, hologram gibi) dijital araçlar (akıllı telefon, tablet ve sanal gerçeklik gözlükleri gibi) sayesinde ortamın üzerine gerçek zamanlı olarak yerleştirerek yeni bir algı ortamı oluşturmaya yaramaktadır. Bir nevi zenginleştirilen bu yeni ortam sayesinde gerçek dünyada fiziksel olarak yerleştirilmesi söz konusu dahi olmayan öğeler sanal olarak yerleştirilebilir hale gelmiştir. Diğer bir deyişle AR teknolojisi gerçek ve sanal öğeleri gerçek bir ortamda birleştirerek etkileşim olanağı tanımaktadır.

Tamamını Oku
Teknopark Ofis

Şehit Muhtar Mah. Mis Sok. No:24
İç Kapı No:28 / Cube Beyoğlu
34435 Beyoğlu / İstanbul

BASE BROS Bilişim Hizmetleri A.Ş.

info@basebros.com
arge@basebros.com

Bize Ulaşın +90 533 647 72 79 +90 216 415 63 463